УКР | ENG





Partners and Friends





Sponsors



General Media Partners





Partners



Main Media Partners




Official Media Partners




Media Partner









MEMBER OF









Newsroom

Participants of Round ІI

18.04.2010



VІІІ  Міжнародний   конкурс   молодих   піаністів   пам'яті   володимира   горовиця

VІІІ-th   INTERNATIONAL COMPETITION  for  YOUNG  PIANISTS  in  MEMORY  of  VLADIMIR  HOROWITZ

 

 СЕРЕДНЯ груПа                                            Intermediate  group

   

 Учасники ІІ туру                                              Participants of Round ІI

 

 

 

/

 

за жеребку-ванням

 

№ distribution

by lots

 

У ч а с н и к

P a r t i c i p a n t

1            

1

Хаффнер Йонас Емануель, Німеччина

Haffner Jonas Emanuel, Germany

2            

2

Міщенко Антуанетта, Україна

Mishchenko Antuanetta, Ukraine

3            

3

Сун Ютун, Китай

Sun Yutong, China

4            

5

Лопатинський Роман, Україна

Lopatynskyi Roman, Ukraine

5            

7

Міялкович Юліяна, Сербія

Mijalkovic Julijana, Serbia

6            

9

Костюченко Анатолій, Україна

Kostuchenko Anatoli, Ukraine

7            

11

Чорний Олександр, Україна

Chornyi Oleksandr, Ukraine

8            

12

Гологан Андрій, Румунія

Gologan Andrei, Romania

9            

13

Женьє Ремі, Франція

Geniet Remi, France

10         

16

Ma Ke, Китай

Ma Ke, China

11         

22

Чжен Сюнь, Китай

Zheng Xun, China

12         

25

Сасько Поліна, Україна

Sasko Polina, Ukraine

 

           

СТАРША  груПа                                                       senior  group

    Учасники ІІ туру                                                     Participants of Round ІI

 

 

 

/

 

за жеребку-ванням

№ distribution

by lots

 

У ч а с н и к

P a r t i c i p a n t

1                     

4

Валентієв Валентин, Україна

Valentiyev Valentin, Ukraine

2                     

5

Котис Василь, Україна

Kotys Vasyl, Ukraine

3                     

7

Іванова Єлизавета, Російська Федерація

Ivanova Elizaveta, Russian Federation

4                     

8

Мальцев Олександр, Російська Федерація

Maltsev Aleksandr, Russian Federation

5                     

9

Дадикіна Дар’я, Україна

Dadykina Darya, Ukraine

6                     

13

Шафран Тетяна, Україна

Shafran Tetiana, Ukraine

7                     

14

Юхо Анна, Білорусь

Yukho Anna, Belarus

8                     

15

Коваленко Олексій, Україна

Kovalenko Oleksiy, Ukraine

9                     

16

Корякін Олександр, Російська Федерація

Koriakin Aleksandr, Russian Federation

10                  

17

Вон Джонг Хо, Корея

Won Jong Ho, Korea

11                  

24

Пшеничний Олексій, Білорусь

Pshanichny Aliaksei, Belarus

12                  

26

Кім Го Вон, Корея

Kim Kho Woon, Korea

13                  

28

Окросцварідзе Лука, Грузія – Росія

Okrostsvaridze Luka, Georgia-Russia

14                  

32

Улаєва Анна, Україна

Ulaeva Anna, Ukraine

15                  

37

Нішімон Казукі, Японія

Nishimon Kazuki, Japan

 



© 1997-2007, Horowitz Competition, All rights reserved.