УКР | ENG





Partners and Friends





Sponsors



General Media Partners





Partners



Main Media Partners




Official Media Partners




Media Partner









MEMBER OF











Newsroom

Performances of X -th International Competition for Young Pianists in Memory of Vladimir Horowitz

17.04.2013


ПОРЯДОК  В?СТУПІВ                                                                                                  PERFORMANCES
Київський Будинок вчених Національної                                               Kyiv Building of the Academicians
академії наук України                                                                         National Academy of Sciences of Ukraine
(вул.Володимирська, 45-А)                                                                                     (Volodymyrska str., 45-A)

МОЛОДША ГРУПА                                                                                                        JUNIOR GROUP 

І тур                                                                  І Round
18
  квітня   2013р.                                       April,  18   2013

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

Учасник

Participant

1.     

 

 

 

17.40-19.00

 

1

Юнь Тоні Сиці  13.04.2001 Kанада
Yun Tony Siqi  13.04.2001 Canada

2.     

2

Малофєєв Олександр  21.10. 2001 Pосійська Федерація Malofeyev Aleksandr    21.10.2001   Russian Federation 

3.     

3

Саглам Коркмаз Джан 18.10.1999 Tуреччина

Saglam  Korkmaz Can 18.10.1999 Turkey

  19   квітня   2013р.                                       April,  19   2013

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

Учасник

Participant

1.       

 

 

 

17.50-19.10

 

4

Кемпбел Джекі  07.06. 2000 Велика Британія

Campbell, Jackie 07.06. 2000 United Kingdom

2.       

5

Лу Сін Ю 17.06.1999 Китай 

Lu Xingyu 17.06.1999 China 

3.       

6

Бюркі Сімон  27.02.2000 Швейцарія

Buerki   Simon 27.02.2000 Schwitzerland

20   квітня   2013р.                                       April,  20   2013
 

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

Учасник

Participant

1.       

 

 

 

17.45-19.00

 

7

Клименко Марія 20.02.2002 Україна

Klymenko Maria    20.02.2002 Ukraine

2.       

10

Фан Цзя 16.02.1999 Китай

Fang Jia 16.02.1999 China

3.       

11

Чень Сюехун  12.12.1999   Китай

Chen Xuehong 12.12.1999 China

 21   квітня   2013р.                                       April,  21   2013

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

Учасник

Participant

1.       

 

 

 

15.00-16.15

12

Моторенко Євген  05.01.1999 Україна

Motorenko Yevhen  05.01.1999 Ukraine    

2.       

13

 Сунь   Сунбо  01.05.2001 Китай

Sun Songbo 01.05.2001 China

3.       

14

Сюй Чень 19.06.1999 Китай

Xu Chen  19.06.1999  China

"ГОРОВ?ЦЬ - ДЕБЮТ"                                                                               "HOROWITZ-DEBUT"
ПОРЯДОК
  В?СТУПІВ                                                                         PERFORMANCE

18   квітня   2013р.                                                                                           April,  18   2013
НОМІНАЦІЯ "D"                                                                                              
NOMINATION  "D"

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

 

Учасник

Participant

1.               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10.30-12.30

1

Корніюк Катерина, 1612.2001, Україна

Korinyuk Kateryna, 1612.2001,  Ukraine

2.               

2

Труханович Валерія, 04.06.2003,  Білорусь

Trukhanovych Valeriya, 04.06.2003, Belarus

 

3.               

3

Фіалко  Ілля, 27.01.2000,  Україна

Fialko Illia, 27.01.2000 Ukraine

 

4.               

4

Окуі Шио, 15.15.2004,  Японія

Okui Shio,15.15.2004,  Japan

 

5.               

5

Коваленко Софія,  03.05.2001, Україна

Kovalenko Sofia, 03.05.2001, Ukraine

 

6.               

6

Бондарук Едера, 14.06.2001, Україна

Bondaruk Edera, 14.06.2001,  Ukraine

 

7.               

7

Бут  Євангеліна, 25.09.2002, Україна

But Yevanhelina, 25.09.2002Ukraine

8.               

8

Ю Хайлунь, 21.04.2004, Канада

Yu Hailun, 21.04.2004, Canada

 

9.               

9

Мацієвська Марія, 08.10.2001, Україна

Matsiyevska Maria, 08.10.2001, Ukraine

 

10.           

10

Лі Шуан Герн, 17.09.2002,   Австралія

Lee Shuan Hern,  17.09.2002,  Australia

             

11.           

 

 

 

 

 

 

12.50-13.50

11

Заїка Аліса, 05.06.2001, Україна

Zayika Alisa, 05.06.2001, Ukraine

 

12.           

12

Антонюк Тетяна 12.06.2000,   Україна

Antonyuk Tetyana, 12.06.2000, Ukraine

13.           

13

Самсар Селін,  21.04.2006, Туреччина

Samsar Selin, 21.04.2006, Turkey

14.           

14

Плєшакова Марія-Луіза, 15.04.2004, Україна

Pleshakova Mariya-Luyiza, 15.04.2004, Ukraine

 

15.           

15

Шавгулідзе Ані, 05.08.2002, Грузія

Shavhulidze Ani, 05.08.2002, Georgia

  16.           

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15.00-17.00

16

Меркулова  Валерія, 10.12.2000, Україна

Merkulova Valeriya, 10.12.2000, Ukraine

 

17.           

17

Панченко Олександр, 03.12.999, Україна

Panchenko Oleksandr, 03.12.1999, Ukraine

 

18.           

18

Кравець Дмитро, 28.11.2000, Україна

Kravets Dmytro, 28.11.2000, Ukraine

19.           

19

Любченко Ольга, 23.082001, Україна

Lyubchenko Olha, 23.08.2001, Ukraine

20.           

20

 Цуруль Євгенія,  24.04. 2003, Україна

Tsurul Yevheniya, 24.04 2003,  Ukraine

 

21.           

21

Бусков Артур,  31.05.2001,  Україна

Buskov Artur,  31.05.2001, Ukraine

 

22.           

22

Кемпбел Джорді, 11.11.2002, Велика Британія

Campbell Geordie, 11.11.2002, United Kingdom

 

23.           

24

Павленко Олександр, 16.05.2003,  Україна

Pavlenko Oleksandr, 16.05.2003,  Ukriane

 

24.           

25

Донець Тетяна, 23.07.1999, Україна

 Donets Tetiana, 23.07.1999, Ukraine

 

25.           

26

Толокольнікова Олена, 30.05.2002, Україна

Tolokolnіkova Olena, 30.05.2002, Ukraine                            

 

19   квітня   2013р.                                                                                            April,  19   2013

НОМІНАЦІЯ "А"                                                                                                 NOMINATION  "А"

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

 

Учасник

Participant

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

 

10.00-12.00

1

Бурдальов Максим 13.06.2003, Україна

Burdaliov Maxym, 13.06.2003, Ukraine

  1.  

2

Джа Дже Ян,  05.07.2004, Китай
Zha Zhe Yan,  05.07.2004, China

  1.  

3

Дмитрієва  Анастасія,  28.11.2005, Україна

Dmytrieva Anastasiya,  28.11.2005, Ukraine

  1.  

4

Панченко Олександр,  03.12.1999, Україна

Panchenko Oleksandr, 03.12.1999, Ukraine

  1.  

5

Куций  Матвій, 09.08. 2005,  Україна          

 Kutsyi Matviy, 09.08.2005,  Ukraine

  1.  

6

Хіміч Ольга, 28.03.2002, Україна

Khimich Olha,  28.03.2002,  Ukraine

  1.  

7

Орлов Федір, 23.09.2004,  Російська Федерація
Orlov Fedor, 23.09.2004,  Russian Federation
https://mail.google.com/mail/u/0/images/cleardot.gif

  1.  

8

Мустяцэ Рада, 15.10.2003, Молдова

Mustiatse Rada, 15.10.2003, Moldova

  1.  

9

Кемпбел Джорді, 11.11.2002, Велика Британія

Campbell Geordie, 11.11.2002, United Kingdom

  1.  

10

Власова  Софія, 13.08.2004 Україна

Vlasova Sophia, 13.08.2004 Ukraine
          

  1.  

 

 

 

 

 

 

12.20-14.00

11

Синиця Марія, 13.04.2003, Україна
 Synytsia Mariya, 13.04.2003, Ukraine

  1.  

12

Бут  Євангеліна, 25.09.2002, Україна

But Yevanhelina, 25.09.2002, Ukraine

  1.  

14

Сейдаметов Сейдамет , 25.10.1999 , Україна

Seidametov Seidamet, 25.10.1999 Ukraine

  1.  

15

Федюрко  Роман, 01.12.2004, Україна
Fediurko Roman,  01.12.2004, Ukraine

  1.  

16

Ю Хайлунь, 21.04.2004, Канада

Yu Hailun, 21.04.2004, Canada

  1.  

17

Грибальова  Олександра, 23.06.2003, Україна

Grybaliova Oleksandra, 23.06.2003,  Ukraine 

  1.  

18

Малярчук Богдана, 02.01.2001, Україна

Malyarchuk Bohdana, 02.01.2001, Ukraine

  1.  

19

Цвєткова Діана, 23.01.2002, Україна

Tsvetkova Diana, 23.01.2002, Ukraine

 

 

 

 

 

 

15.00-16.10

21

Демковська   Вікторія,  13.05.2001,  Україна

Demkovska Victoriya,  13.05.2001,  Ukraine

  1.  

22

Пінаєва  Уляна, 23.09.2003, Україна

Pinaeva Ulyana, 23.09.2003, Ukraine

  1.  

23

Окуі Шио, 15.15.2004  Японія

Okui Shio,15.15.2004,  Japan 

  1.  

26

Лі Шуан Герн, 17.09.2002,   Австралія

Lee Shuan Hern,  17.09.2002  Australia

  1.  

27

Шарпарь  Максим, 14.03.2002,  Україна
Sharpar Maksym,  14.03.2002,  Ukraine

  1.  

28

Толокольнікова  Олена, 30.05.2002, Україна

Tolokolnіkova Olena, 30.05.2002, Ukraine

  1.  

29

Солодарь Валерія,  09.03.2004, Україна

Solodar Valeriya,  09.03.2004, ,  Ukraine

 

20   квітня   2013р.                                                                                           April,  20   2013                                                                                      
НОМІНАЦІЯ "С"                                                                                               
NOMINATION  "С"

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

 

Учасник

Participant

  1.  

 

 

 

 

10.00-12.00

1

Кацалап Олександра, 28.11.2001, Україна

Katsalap Oleksandra, 28.11.2001, Ukraine

  1.  

2

Копейко Юлія, 31.07.1999, Україна

Kopeyko Yuliya, 31.07.1999,  Ukraine

  1.  

3

Ткаченко Анастасія,  04.02.2000, Україна        

Tkachenko Anastasiya, 04.02.2000, Ukraine

  1.  

5

Фіалко  Ілля 27.01.2000  Україна

Fialko Illia, 27.01.2000 Ukraine          

  1.  

 

 

 

 

12.20-14.10

6

Логвіненко Юлія  17.03.2000, Україна

Lohvinenko Yuliya, 17.03.2000,Ukraine

  1.  

7

Журкіна Лідія, 29.05.1999,Україна

Zhurkina Lidiya, 29.05.1999, Ukraine

  1.  

8

Ю Хайлунь, 21.04.2004, Канада

Yu Hailun, 21.04.2004, Canada

  1.  

9

Каракаш Еліф Ішіл, 09.05.2003, Туреччина 
Karakaş  Elif  İşıl, 09.05.2003, Turkey

 

 

 

15.00-17.00

10

Кемпбел Джорді, 11.11.2002, Велика Британія

 Campbell Geordie, 11.11.2002, United Kingdom

  1.  

11

Меркулова  Валерія, 10.12.2000,Україна 

Merkulova Valeriya, 10.12.2000, Ukraine

  1.  

12

Лі Шуан Герн, 17.09.2002,   Австралія

Lee Shuan Hern,  17.09.2002  Australia

  1.  

13

Пересічанська  Марина, 03.09.2000, Україна

Peresichanska Maryna, 03.09.2000 Ukraine

 
21   квітня   2013р.                                                                                          
April,  21   2013

НОМІНАЦІЯ "В"                                                                         NOMINATION "В"

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

 

Учасник

Participant

  1.  

 

 

 

 

 

 

 

10.00-12.00

1

Рудакова Христина, 30.03.2002, Україна

Rudakova Khrystyna, 30.03.2002, Ukraine

  1.  

2

Цуруль Євгенія,  24.04. 2003, Україна

Tsurul Yevheniya, 24.04 2003,  Ukraine

  1.  

3

Ю Хайлунь, 21.04.2004, Канада

Yu Hailun, 21.04.2004, Canada

  1.  

4

Зайченко Злата,  20.05.1999, Україна

Zaichenko Zlata, 20.05.1999, Ukraine

  1.  

5

Ларчікова  Анастасія, 02.02.2000, Україна

Larchikova Anastasiya, 02.02.2000,  Ukraine

  1.  

7

Олійник  Олександра, 25.04.2003, Україна

Oliynyk Oleksandra, 25.04.2003, Ukraine 

  1.  

8

Труханович Валерія, 04.06.2003,  Білорусь

Trukhanovych Valeriya, 04.06.2003, Belarus
          

  1.  

 

 

 

 

 

 

12.20-14.00

9

Фурсевич Анастасія, Україна, 22.01.2003

Fursevych Anastasiya, Ukraine, 22.01.2003

  1.  

10

Кожушна Ольга, 07.06.2001, Україна

Kozhushna Olha, 07.06.2001, Ukraine

  1.  

11

Без'язична  Світлана,12.06.2004, Україна

Bezyazychna Svitlana, 12.06.2004, Ukraine

  1.  

12

Плєшакова Марія-Луіза, 15.04.2004, Україна

Pleshakova Mariya-Luyiza, 15.04.2004, Ukraine

  1.  

13

Куций  Матвій, 09.08. 2005,  Україна

Kutsyi Matviy, 09.08.2005,  Ukraine

  1.  

14

Волошин Богдан, Україна, 03.01.2004

Voloshyn Bohdan, Ukraine, 03.01.2004

22   квітня   2013р.                                                                                   April,  22   2013 

НОМІНАЦІЯ "В"                                                                                        NOMINATION  "В"
 

№№

п/п

Час виступу

Time of

performance

за жеребк.

Distribut.  by  lots

 

Учасник

Participant

  1.  

 

 

 

 

 

10.00-12.00

15

Бондарук Едера, 14.06.2001, Україна

Bondaruk Edera, 14.06.2001,  Ukraine

  1.  

16

Циганов Дмитро,  24.09.2000, Російська Федерація

Tsyganov Dmytro, 24.09.2000, .Russian Federation

  1.  

17

Лiан Ча Вей 2001.09.12, Китай

Liang Jia Wei.  2001.09.12,  China 

  1.  

18

Пінаєва  Уляна, 23.09.2003, Україна

Pinaeva Ulyana, 23.09.2003, Ukraine

  1.  

19

Антонов Андрій, 05.05.1999 , Україна

Antonov Andriy, 05.05.1999, Ukraine

  1.  

20

Окуі Шио, 15.15.2004,  Японія

Okui Shio,15.15.2004,  Japan

  1.  

21

Бусков Артур,  31.05.2001,  Україна

Buskov Artur,  31.05.2001, Ukraine           

  1.  

 

 

 

 

 

 

12.20-14.30

22

Шавгулідзе Ані, 05.08.2002, Грузія          

Shavhulidze Ani, 05.08.2002, Georgia                       

  1.  

25

Четінкая Дар'я , 26.12.2001, Туреччина

Çetinkaya Darya, 26.12.2001, Turkey

  1.  

26

Мацієвська Марія, 08.10.2001, Україна

Matsiyevska Maria, 08.10.2001, Ukraine

  1.  

27

Малярчук Богдана, 02.01.2001, Україна

Malyarchuk Bohdana, 02.01.2001, Ukraine

  1.  

28

Кемпбел Джорді, 11.11.2002, Велика Британія

Campbell Geordie, 11.11.2002, United Kingdom

  1.  

29

Шарпарь  Максим, 14.03.2002,  Україна
Sharpar Maksym,  14.03.2002,  Ukraine

  1.  

31

Донець Тетяна, 23.07.1999, Україна

 Donets Tetiana, 23.07.1999, Ukraine

  1.  

32

Лі Шуан Герн, 17.09.2002,   Австралія

Lee Shuan Hern,  17.09.2002,  Australia



© 1997-2007, Horowitz Competition, All rights reserved.