The press of Virtuosos of the planet 2010

Презентація справжніх віртуозів /Music-review /

05.01.2011
Унікальні враження отримали шанувальники музики у листопаді, коли лауреати міжнародних конкурсів представили своє високе мистецтво на IV Міжнародному музичному фестивалі «Віртуози планети».

Презентація справжніх віртуозів
IV Міжнародний музичний фестиваль «Віртуози планети»
5 січня , середа
Унікальні враження отримали шанувальники музики у листопаді, коли лауреати міжнародних конкурсів представили своє високе мистецтво на IV Міжнародному музичному фестивалі «Віртуози планети».

Ідея організації і проведення заходу як щорічної культурно-просвітницької акції належить Міжнародному благодійному фондові конкурсу Володимира Горовиця.

Наприклад, в останній день слухачів очікувала зустріч із Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України під орудою народного артиста України Миколи Дядюри та піаністами Олександром Піроженком (Росія) – лауреатом Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця (Україна) і Адамом Лалумом (Франція) – лауреатом Міжнародного конкурсу імені Клари Хаскіл (Швейцарія).

 

Було цікаво як слухати музикантів, так і спостерігати за ними.

Олександр Піроженко зачарував легким і ніжним туше, виконуючи Симфонічні варіації для фортепіано з оркестром Сезара Франка. Звуки рояля органічно перепліталися з голосами струнних інструментів оркестру, створюючи в уяві асоціації із тонким казковим мереживом.

А француз Адам Лалум немов пропонував оцінити перекличку рояля з оркестром.


– Другий фортепіанний концерт Йоганнеса Брамса виконується рідко і є дуже складним, – сказав відомий композитор, народний артист України Олександр Злотник. – Але французький виконавець із ним чудово впорався. А для російського піаніста, лауреата багатьох міжнародних конкурсів, узагалі не існує труднощів – ні технічних, ні музичних.

Справжнім відкриттям і ексклюзивом назвала виступ Олександра Піроженка арт-директор конкурсу пам’яті Володимира Горовиця Мальвіна Зарудянська, а звучання концерту Йоганнеса Брамса – розкішним («щонайпотужніший Брамс»).

Дуже сподобався їй і оркестр. А ще вона розповіла, що фестиваль входить до інфраструктури конкурсу Горовиця, а це надає можливість організаторам обмінюватися лауреатами з іншими конкурсами, які входять до Всесвітньої федерації.

 

Директор фестивалю Юрій Зільберман відзначив, що всі його учасники надзвичайно яскраві. Так, у перший день слухачі почули баяніста з України Олександра Хрустевича – глибокого музиканта із феноменальною технікою. Не дивно, що він мав шалений успіх на головному концерті Міжнародного музичного фестивалю у Ньюпорті (США), куди зазвичай запрошують світові величини.

– А коли продемонстрував своє мистецтво лауреат Міжнародного конкурсу джазових композиторів імені Телоніуса Монка (США) Вадим Неселовський, який народився в Одесі, а джазову освіту отримав у Німеччині та США і нині там же, в Америці, й викладає, – продовжив Юрій Зільберман, – то музиканти-професіонали зізнавалися: вони вперше в житті слухали справжнього художника на сцені, котрий так майстерно імпровізує і створює найцікавіші та «найсмачніші» композиції.

– Особливість фестивалю в тому, – підкреслив директор, – що ми, конкурс Горовиця, як член Усесвітньої федерації полегшуємо завдання нашій країні із запрошенням молодих музикантів, оскільки можемо домовитися з організаторами елітарних змагань, так само членів федерації. – І виконавець приїздить сюди не за ціну, яку йому платили б менеджери в Європі або Америці, та й в усьому світі: там це становило б, скажімо, 10 тисяч доларів, а тут – копійки. Чому? Тому що таке зобов’язання конкурсу. І наші теж на цих умовах вирушають за кордон.

Завдання фестивалю – показати киянам того, хто в майбутньому стане всесвітньою величиною, кого вони можуть ніколи в житті більше не почути, хіба що по телевізору.

Проблеми в нас традиційні. Грошей немає і ніколи не буде. Ось так (сміється). Якщо буде все в порядку, готуватимемося до наступних фестивалів, адже бажано продемонструвати і скрипалів, і піаністів, і вокалістів – усіх.

Матеріал надано редакцією журналу «Музика»


Автор: Світлана Соколова

Фото: Сергій Пірієв

Джерело: http://m-r.co.ua/mr/mr.nsf/0/03F8DD41A8D67CA2C225780F003BC411?OpenDocument© 1997-2007, Horowitz Competition, All rights reserved.